KPN NK MARATHON – HEREN

Gepubliceerd op 4 januari 2016 om 14:24

Door Jan Maarten Heideman
Het NK zou gaan om de ploeg van Jillert Anema en Gary Hekman. Wel bijzonder om te zien dat twee knechten van Gary meteen in het begin mee schaatsten met Arjan Stroetinga. Dan is Gary direct uit geschaatst en heeft Stroetinga de grootste kans om te winnen. Ik kan me niet voorstellen dat dat de tactiek was van van Werven waar Gary voor schaatst.

Door Jan Maarten Heideman

Het NK zou gaan om de ploeg van Jillert Anema en Gary Hekman. Wel bijzonder om te zien dat twee knechten van Gary meteen in het begin mee schaatsten met Arjan Stroetinga. Dan is Gary direct uit geschaatst en heeft Stroetinga de grootste kans om te winnen. Ik kan me niet voorstellen dat dat de tactiek was van van Werven waar Gary voor schaatst.

Wij hebben met onze ploeg goed gereden. Het zou alleen mooier zijn geweest als we een mannetje mee hadden in de eerste ontsnapping. Gary werd namelijk uitgespeeld en daar hadden wij van kunnen profiteren. Het niveau is er namelijk in onze ploeg. En dat is een goed teken.

Uitslag:
1. Stroetinga
2. Evert Hoolwerf
3. Simon Schouten
12. Johan Hendriks
15 Christoffel Hendriks
22. Erik Valent
27. Jan Maarten Heideman
36. Bart van der Vlugt
41. Christiaan Grigoleit

En er waren 31 rijders die voortijdig de wedstrijden hebben verlaten. Christiaan Grigoleit rijdt normaal bij de B rijders en heeft bij de A dit keer een erg sterke wedstrijd gereden.

Dit stukje is mijn knechten werk voor Christoffel. Hij was aan de beurt om te schrijven. Echter hij heeft een tentamen waar hij voor moet leren. Misschien had ik het knechten werk voor het schrijven niet op me moeten nemen. Christiaan Grigoleit schaatste dit keer met ons mee. Eigenlijk ben ik benieuwd naar zijn verhaal.

En nog het belangrijkste. Toen ik tegen mijn vrouw Esther zei dat Christoffel iemand vroeg om te schrijven, zei zij: wacht anders even, misschien meldt zich iemand. De volgende keer luister ik beter naar haar. Zij is namelijk degene waardoor ik nu nog steeds kan blijven schaatsen. Dit was mijn laatste NK kunstijs en waarschijnlijk mijn laatste stukje voor de site. Tenzij Johan, Erik, Bart of Christoffel mij nog een keer nodig hebben.