VERSLAG KPN CUP 1 – DAMES TOPDIVISIE

Gepubliceerd op 25 oktober 2015 om 15:05

Sinds 6 jaar rijd er weer een ploeg van Team Haven Amsterdam/SKITS mee met de dames top divisie. Onze ploeg bestaat uit drie nieuwe rijders van de RTC Haarlem: Esmee Visser, Simone Warmerdam en Esther Kiel, een ervaren marathon rijdster: Ellen de Waard en Heidi Snoek die zal invallen als een van de andere meiden niet kan.Gisteren ging het nieuwe marathon seizoen dan toch echt van start en stonden wij daar als gehele ploeg aan de start in Amsterdam, de thuishaven van de ploeg. Voor Esmee en Esther was het hun debuut in het landelijk peloton, Simone en Ellen deden eerdere jaren al ervaring op.

Om 7 uur ’s avonds was het moment dan daar, we stonden klaar voor de loze ronde toen Simone er nog net op tijd achter kwam dat ze haar transponders niet om had. Dit werd gelukkig goed opgelost dankzij een snelle actie van onze ploegleider: Dionne Noordhof. Toen was iedereen er echt klaar voor en gingen we van start met de loze ronde en vervolgens klonk het startschot. Tijdens de eerst helft van de wedstrijd gingen bij ons allen erg goed, we konden goed plekjes veroveren en lekker mee rijden. Maar na een ontsnapping van twee meiden moest het peloton er achteraan en werd het tempo flink opgeschroefd. Simone en Ellen hadden moeite met de versnelling en moesten er helaas af. Esmee en Esther zaten er nog mooi bij hoewel zij wel gingen merken dat hun ruggen deze vele rondjes nog niet gewend waren. Esmee bleef goed mee rijden maar kwam iets te laat naar voren waardoor haar al goede uitslag: 19e misschien nog wel beter had kunnen zijn. Esther reed knap de wedstrijd uit en eindigde als 34e.

Het was een mooi begin voor de kersverse dames ploeg, een goed begin voor een mooi seizoen!